KLUB SENIOR+ w Bystrej – czerwiec – relacja

logo programu senior+

Opis działań w miesiącu Czerwiec 2023 roku.

  • Klub Senior+ w Bystrej z okazji Dnia Dziecka zaprosił oddział przedszkolny z rodzimej miejscowości, aby wspólnie świętować ten dzień. Były wspólne zabawy takie w jakie kiedyś bawili się nasi seniorzy oraz poczęstunek, który został przygotowany wcześniej na zajęciach kulinarnych. Dla dzieciaków seniorzy wykonali także koszyczki, w których znalazły się słodkości dla maluszków, które stanowiły słodki upominek. Wszyscy dobrze się bawili w tym dniu.
  • W ramach współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Gorlice grupa seniorów wzięła udział w Patriotycznych Potyczkach Kulinarnych, które odbyły się w Ropicy Polskiej w ramach realizacji Projektu Symbole Narodowe Mam w Sercu. Grupa, która reprezentowała Klub Seniora+ z Bystrej z wielkim oddaniem i zaangażowaniem przygotowała się do tego przedsięwzięcia.
  • Tkactwo – w ramach rękodzieła artystycznego każda chętna osoba tkała na krosnach obrazek. Wszystkie prace wymagają cierpliwości oraz sprawności manualnej i pomysłowości. Tkane prace są przepiękne.
  • Seniorzy mieli możliwość wyjścia do Kina na film pt. „Niebo nie będzie czekać”.
  • Ognisko – w związku z deszczową aurą ognisko nie odbyło się, ale kiełbaska była przyrządzona na ciepło z pyszną sałatką i dodatkami. Spędzony wspólnie czas był również miły.

=”2″ />