KLUB SENIOR+ w Bystrej – wrzesień – relacja

logo programu senior+

I nasi Seniorzy z Klubu Seniora+ w Bystrej byli tam:

  • 1 września br. seniorzy uczestniczyli w wyjeździe na X MIĘDZYNARODOWYE SENIORALIA W KRAKOWIE. Impreza rozpoczęła się mszą w bazylice Mariackiej. Następnie seniorzy mieli możliwość uczestniczyć w wykładach edukacyjne (na temat zdrowia, bezpieczeństwa, polityki senioralnej oraz aktywizacji seniorów), seniorzy mogli także skorzystać z bezpłatnych badań: kardiologicznych, ciśnienia, słuchu, wzroku, cukru, gęstości kości czy pomiaru masy ciała. Następnie można było uczestniczyć w części rozrywkowej, a także największego w Polsce ogólnopolskiego Pokazu Mody Stylowi Seniorzy, w której wzięła udział rekordowa ilość ponad 150 Seniorów z całej Polski i zza granicy. Seniorzy z bystrej także wzięli udział w ogólnopolskim pokazie mody. Tradycyjnie imprezę zwieńczyła Międzypokoleniówka ze słynną na świecie DJ Wiką – Wirginią Szmyt, Ambasadorką Głosu Seniora.
  • „W zdrowym ciele zdrowy duch” –  nasi seniorzy biorą udział w zajęciach ruchowych.
  • 22 września br. w ramach projektu „Międzypokoleniowy most współpracy” realizowany przez stowarzyszenie „Skrawek Nieba”, seniorzy wzięli udział w warsztatach „Zdążyć przed Alzhaimerem” prowadzonych przez Agnieszkę Kudroń, warsztatach kulinarnych i przyrodniczych.
  • 25 września br. odbyła się Jesienna Biesiada Seniorów w Szymbarku, w której to grupa przedstawicieli naszych seniorów wzięła udział